Čo je to športtester?

Jednoducho povedané ide o elektronické zariadenie určené k meraniu a zobrazeniu vašej tepovej frekvencie, zatiaľ čo vy sa zaoberáte športovou aktivitou.

f20120514211601-t5k424_1Obvykle je zložený z prijímača (náramkové hodinky) a hrudného pásu so snímačom. Hrudný snímač detekuje elektrické impulzy srdca a tieto údaje odosiela bezdrôtovo do náramkových hodiniek. Pri svojej aktivite tak môžete vidieť aktuálnu TF na displeji hodiniek a upraviť intenzitu cvičenia. Na základe vami zadaných údajov ako je vek, váha, výška a u pokročilejších športtesterov i ďalších údajov, vypočítava športtester i ďalšie údaje, ako sú napríklad spotrebované kalórie.

Pokročilejšie (a obvykle i drahšie) športtestery dokážu pomocou externých, či integrovaných senzorov merať napríklad rýchlosť, zabehnutú / prejdenú vzdialenosť, kadenciu šliapania alebo tiež nadmorskú výšku či teplotu. Takto získané informácie možno u niektorých športtesterov preniesť do počítača, kde potom môžu svoje tréningy analyzovať a upravovať podľa nich svoje ďalšie tréningy.

So športtesterom lepšie spoznáte reakciu tela na rôzne cvičenia a tréningy. Môžete tak lepšie optimalizovať cvičenie, aby ste sa zbytočne neprepínali, alebo naopak sa príliš šetrili.