Ako vybrať športtester?

Ponuka športtesterov je široká, parametrov je veľa a málokto je schopný sa v tom orientovať. Preto sa vás pokúsime previesť výberom.

K čomu slúži športtester?
Spôsoby merania tepu
Meranie tepu je univerzálne
Som začiatočník a chcem lacný a kvalitný športtester
Začínam cvičiť a chcem hlavne schudnúť
Som bežec
Robím viac športov a chcem merať rýchlosť a vzdialenosť
Som triatlonista
Som cyklista
Som turista/horolezec

runner-728219_1280K čomu je vlastne ten športtester dobrý?
Pokiaľ nie ste profi športovec s tímom trénerov a lekárov, môžete mať problém odhadnúť dopad vášho tréningu na organizmus. Môžete trénovať málo, aby ste dosiahli svoje ciele, alebo naopak trénovať príliš. Pokiaľ to preženiete, môžete si i ublížiť. A preto je dobré pri cvičení používať športtester. Na displeji vidíte svoju aktuálnu tepovú frekvencii a podľa nej môžete upraviť intenzitu cvičenia. Drvivá väčšina športtesterov počíta tiež kalórie, niektoré i percento tuku zo spálených kalórií a mnoho ďalších zaujímavých údajov. Tie potom môžete využiť k ešte lepšej “optimalizácii” tréningu a tým tiež k rýchlejšiemu dosahovaniu vašich cieľov.

Športtester dokáže merať tep niekoľkými spôsobmi, ale pre šport je najviac používané meranie tepu pomocou hrudného pásu.

Ešte sa môžete stretnúť so športtestermi, ktoré merajú tep dotykom priamo na špeciálnej ploche športtesteru. Jednoducho priložíte prst na určené miesto na športtestery, a po 5 – 10 sekundách sa vám zobrazí aktuálny tep. Tento typ merania však nie je vhodný pre dynamické športy. Predstavte si ako si pri behu prikladáte prst na hodinky, než sa vám zobrazí tep. Najviac meraní prebieha len keď sa dotknete hodiniek. Športtestery tohto typu sú vhodné na turistiku.

Oproti tomu meranie tepu s hrudným pásom má niekoľko výhod. Hrudný pás meria tep po celú dobu, čo ho máte pripnutý na tele. Nemusíte nič stlačiť. Dáta sa prenášajú do športtesteru bezdrôtovo. Pri cvičení teda vidíte aktuálnu hodnotu tepu. Moderné hrudné pásy sú pohodlné a príjemné na nosenie. Po chvíľke tréningu ani neviete, že nejaký máte.

Meranie tepu je veľmi univerzálne a nie je viazané na určitý šport.
Športtester využijete pri behu, na bicykli, na korčuliach, bežkách, lyžiach, vo fitku alebo pokojne i na kajaku. Preto pokiaľ nepotrebujete nič iného, ako merať tep, môžete si vybrať prakticky akýkoľvek športtester. Pre tých, ktorí chcú viac si uvedieme pár modelových situácií.


Som začiatočník a chcem lacný a kvalitný športtester.
Pokiaľ nemáte okrem merania tepu a kalórií ďalšie požiadavky, je pre vás v ponuke mnoho športtesterov, najobľúbenejšie sú hodinky od značky Sigma ako Sigma PC15.11, Sigma PC25.10, Sigma PC10.11, Sigma PC 22.13, alebo hodinky Polar, kde radíme Polar FT1, Polar FT2, Polar FT4.


Začínam cvičiť a chcem hlavne schudnúť.
Vám by sme odporučili športtestery, ktoré dokážu vypočítať i percento tuku zo spálených kalórií. Napríklad model Polar FT7. Poprípade vyššie modely Polar rady FT.


Som bežec.
Tu opäť záleží na tom, čo k behaniu potrebujete. Pokiaľ vám stačí merať tep a čas, môžete si opäť vybrať prakticky akýkoľvek športtester. Pre intervalový tréning odporúčame pokročilejšie športtestery, ktoré sú pre intervalový tréning priamo vybavené – najčastejšie sú to hodinky Polar a tieto rady: Polar RS300x, Polar RS400, Polar RS800CX, Polar RCX5.
Pokiaľ pri behu potrebujete merať ubehnutú vzdialenosť a rýchlosť behu, potom si vyberte športtester s footpodom. Ako najlacnejší variant vychádza Sigma RC 1209, ktorý má krokomer integrovaný priamo do hrudného pásu. Ďalšou dobrou voľbou potom môže byť Polar RCX3 S3, Polar RS300X S1 a ďalšie športtestery s footpodom.


garmin_forerunner_110_1Robím viac športov a chcel by som merať rýchlosť a zabehnutú/prejdenú vzdialenosť.
Vďaka technológii GPS sa dá merať rýchlosť a prejdená vzdialenosť prakticky pri akejkoľvek vonkajšej aktivite. Nie ste, ako pri Footpode (krokomer), obmedzení len na chôdzu či beh. Medzi najznámejšie športtestery s GPS patria modely značky Garmin. Najdostupnejším športtesterom s GPS je Garmin Forerunner 110, ktorý má GPS integrovanú priamo v tele. Oproti tomu Suunto a Polar používajú externé GPS moduly. Obľúbenými modelmi sú Garmin Forerunner 220, Polar RC3, Polar RCX3 G5, Polar RCX5 G5 a ďalšie.

Som triatlonista.
Triatlon, čo sa športtesterov týka, je veľmi náročný na funkcie. Športtester musí vedieť merať tep vo vode, musí vedieť pripojiť externé senzory ako je footpod a cyklistické senzory a exportovať dáta do počítača. Základný problém je meranie tepu vo vode, na ktorom si väčšina športtesterov “vyláme zuby”. Ideálnym športtesterom pre triatlonistu je Polar RCX5, ktorý bol priamo pre tieto účely vyvinutý. Splňuje všetky vyššie uvedené podmienky a navyše vďaka profilom (plávanie, beh, bicykel) vie spustiť požadované funkcie a senzory len prepnutím profilu.

Som turista/horolezec.
Ako turista, alpinista či horolezec iste oceníte funkciu výškomeru. Kombinácia športtester (teda merač tepu) s výškomerom nie je príliš častá a tak na výber máte iba pár modelov. Napríklad Beurer PM 90, Polar RS800CX. Nadmorskú výšku sú schopné vypočítať tiež niektoré Garminy s GPS. Napríklad Garmin FR620. Pokiaľ potrebujete skôr outdoorové hodinky s kompasom, barometrom, výškomerom a k tomu i merať tep, potom je pre vás ideálnou voľbou Suunto Vector HR.

Som cyklista.
Pokiaľ trávite všetok tréning na bicykli a pri iných športoch športtester nepoužijete, odporúčame zakúpiť cyklopočítač s meraním tepu. Veľmi obľúbené sú Polar CS500, Sigma ROX 9.0 a iné. Pokiaľ ale nechcete byť viazaní len na bicykel a radšej chcete športtester vo forme hodiniek, opäť máte na výber prakticky akýkoľvek športtester. Záleží potom na tom, čo od neho očakávate. Na bicykel by sme vám odporučili tréningovú sadu športtestera a cyklistických senzorov. Napríklad Polar RCX3 Bike, RCX5 Bike. Ďalšou možnosťou je univerzálnejšia GPS (Polar RC3 aj.). Nie ste obmedzení len na bicykel.

Pokiaľ ste sa v žiadnom z vyššie popísaných modelových prípadoch nenašli, alebo si nie ste stále istí svojim výberom, odporúčame vám popozerať celú ponuku športových hodiniek, prípadne nás kontaktovať.

91 komentárov pri “Ako vybrať športtester?

 1. Dobrý deň.
  Skúšal som demo verziu sigma športtesterov no všetky merali kalórie až pri frekvencii srdca nad 100.
  Pokiaľ bola frekvencia napr 90, tak kalórie nemerali.
  Je to tak aj v skutočnosti?
  Chcel by som merať kalórie aj pri menej náročnej záťaži v domácom prostredí, kde frekvencia srdca nestúpa až tak vysoko. Viete mi poradiť niektorý od sigma alebo polar. Ďakujem.

  • Dobrý den, nemusíte se bát, hodinky měří i pod 90 tepů za minutu. Měřitelné minimum u sporttesterů obecně je nějakých 30 tepů za minutu.

 2. Dobry den,

  Hladam darcek pre manzela – je dost aktivny sportovec, chodi behat , plavat, hra futbal. Rada by som bola, ale ak by mohol sporttester vyuzivat aj pri turistike, cize urcite hladam nieco s GPS co meria prejdenu vzdialenost a podla moznosti aj vysku. Viete nejaky odporucit, ktory sa hodi na sport aj turistiku zaroven?

  • Dobrý den, tak s GPS jsou zajímavé modely od Polaru a Garminu.

 3. Dobry den,

  rad by som sa spytal, ktory hrudny pas od Polaru (popripade ine) spolupracuju s Androidom 4.*.

  Dakujem pekne za odpoved.

 4. Dobry den,
  Ktore sporttestery maju funkcie pre intervalovy trening – nastavenie casovych intervalov a ukazuju sucastne spalene tuky. Dakujem za odpoved

 5. Dobry den,

  potreboval by som sporttester na plavanie v rozumnej cene. V podstate mi staci vzdialenost.
  Teoreticky tep a popripade ucinnost zaberov. Ale predpokladam ze to zvysi cenu. Vedeli by ste mi poradit?

  Dakujem

  • Dobrý den, ve vodě je měření tepu dost problematické, a zvládá to jen pár sporttesterů. Na plavání bych doporučil z té nejobyčejnější kategorie – Polar FT1, Polar FT2. Plavecký speciál má pak Garmin. Jsou to tuším Garmin FR 910. Nebo Garmin Swim. Ale to jsou řádově úplně jiné ceny než za ty polary.

   • Njn ale ako pozeram na ten Garmin Swim, ten je urceny vyslovene do bazena. Zaklad do jazera a mora by bolo asi nieco s GPS.

    d

    • Mám ale obavu, že GPS ve vodě fungovat nebude. Nemám to otestované, ale podle mě voda má příliš velký odpor, aby přes ni proniknul signál GPS.

 6. Dobrý deň,

  považujem sa za aktívneho športovca (futbal, hokej, florbal, inline korčulovanie, korčulovanie na lade, behanie, crossfit atd.) a chcel by som si zaobstarať sporttester
  .
  Sporttester by som chcel využívať aj na dennodené nosenie ako hodinky a zaujala ma po dizajnovej a aj cenovej stránke značka Sigma a to hlavne Sigma PC 25.10, PC 9 MAN, PC 15.11.

  prosím vás, aký je medzi danými modelmi hlavný rozdiel? neviem ktorý z nich vybrať, resp. ktorý by ste mi z nich doporučili vy?.

  Za odpoved vopred Dakujem :)

  • Dobrý den, rozdíl je tady jen ve funkcích. Jinak jsou to velmi podobné hodinky. Osobně bych z těch tří volil nejnovější a nejvybavenější model Sigma PC 15.11.

 7. Dobry den,
  Existuje nejaka cenova alternativa k sporttesteru Polar ft 40?

  • Funkčně podobný sporttester, byť vymakanější a dražší je Polar RCX3. Levnější pak Polar FT7, který ale nenabízí tolik funkcí. Jinak srovnatelná konkurence nenabízí měření procenta tuků.

 8. Dobrý deň, venujem sa kulturistike, behaniu a hlavne bicyklovaniu. Aký sportester by ste mi odporučili ak by ma zaujímala rýchlosť behu/na biku + spalený tuk a tiež aj prejdená vzdialenosť (bolo by dobré keby balenie obsahovalo aj pripojenie k PC a GPS). Cena prístroja okolo 200eur. Za odpoveď vopred ďakujem

  • Dobrý den, kombinaci spálený tuk a ujetá vzdálenost umí jen pár modelů sporttesterů. Například Polar FT80 (ten má funkce i do posilovny) nebo pak Polar RCX3.

 9. Dobry den, mam otazku, existuje take nieco ako Polar FT 40, teda meria to aj mnozstvo spaleneho tuku a plus odsahuje to aj krokomer ? vobec sa v tom totiz nevyznam :) Dakujem za odpoved.

  • Dobrý den, ano, třeba Polar FT60, Polar FT80, Polar RCX3 Všechny tyto modely jde zakoupit v sadě spolu s GPS, která slouží k měření rychlosti a vzdálenosti. Z jiných značek umí tuk měřit ještě některé sporttestery Beurer.

 10. Dobry den, som prof. sportovvec a chcel by som si zakupit nejaky sporttester. Vyuzitie : fitko, behanie, cyklistika, bezne nesenie. Zaujala ma znacka sigma a konkretne Sigma RC 1209, Sigma RC 14.11, Sigma PC 25.10, PC 9 MAN, PC 15.11
  Chcel by som sa teda opytat:
  1. ktory z tychto testerov je najlepsi
  2. ktory by ste mi odporucili vy
  3. je nejaky z tychto aj vodotesny (plavanie a tak)?

  Dakujem velmi pekne

  • Dobrý den,
   z vyjmenovaných je nejvybavenější sigma RC 14.11.
   Co se týče vodotěsnosti, plavat se dá se všemi, ale měření tepu ve vodě fungovat nebude. Pokud opravdu chcete plavat se sporttesterem, a měřit tep, sáhněte po sporttesterech od Polaru.

 11. Nepodarilo sa mi nájsť športtestér na meranie tepu priamo na špeciálnej ploche športtesteru, priložením prsta na určené miesto. Môžete mi pomôcť. Ďakujem.
  Kamil Štekl

 12. Dobrý deň,
  prosím poradiť. Potreboval by som spoľahlivo merať tep počas plávania (bez hrudného pása). Existuje takýto sporttester za prijateľnú cenu (mapr. v cenovej relácii fmy Sigma a pod.)?

  • Dobrý den, měřit tep pod vodou bez hrudního pásu nelze. A s hrudním pásem to zvládají jen některé sporttestery. Například od Polaru.

 13. Dobry den.
  prosim poradit, nemam skusenost so sporttestermi. Behavam na pase dnu, vonku chodim pesi- turistika, no najviac jazdim na bicykli. Chcem sa preto opytat na sporttester, ktory by som mohla pouzivat aj pri jazde na bicykli. Mojou prioritou je udrzanie vahy.

  • Dobrý den, sporttestery nejsou omezeny sportem. Měření tepu je univerzální. Spíše záleží, jaké funkce potřebujete, aby sporttester měl. Chcete měřit rychlost a vzdálenost při běhu, na kole a podobně, nebo vám stačí jenom tep? Pokud nepotřebujete měření rychlosti, sáhl bych například po Polar FT4. Nebo z levnějších Sigma PC 15.11.

 14. Dobry den zaujimalo by ma ci doporucujete Sigma RC 1209 .. Vetsinou pisete o Polare, ale mna zaujal prave tento model od nemcou, le dostatocne kvalitny ?? mne ide skor o samotne meranie tepu, prakticky nic ine nepotrebujem, aj ked caom to samozrejme vyuzijem, no prioritou je tep.

  • Dobrý den, nemusíte se bát, všechny značkové sporttestery měří s přesností EKG. Včetně Sigmy.

 15. Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať či mi odporúčate Polar FT40, ešte zo športtestermi nemám žiadnu skúsenosť. Chcem ho hlavne na udržiavanie hmotnosti, poprípade chudnutie.

  Ďakujem :)

  • Dobrý den,
   na hubnutí je výborná informace o procentu tuku ze spálených kalorií. Ale to umí velmi málo sporttesterů. Polar FT40 ale patří mezi ně, takže určitě doporučuji :-)

   • Uvažujem presne o niečom podobnom, tiež na udržiavanie hmotnosti a pripadne chudnuti. Dokaže to iste aj RS800ka čo FT80? Dakujem

    • Bohužel ne. RS800 je běžecký speciál. Tuky vůbec neřeší. Má úplně jiné funkce než FT80. Jsou prostě kompletně zamřené na běžce a profi sportovce (od různých běžeckých funkcí až po propojení s PC se specializovaným softwarem). FT80 jsou zaměřeny na hubnoucí “normální smrtelníky”. Navíc jsou to jediné hodinky, které mají specializované funkce do posilky. Žádné jiné hodinky ani od jiných výrobců toto neumí.

     • A pripadne aj rada RCX5 a FT80? Jedna sa mi hlavne o to aby som ho mohol pouzivat aj na bycikel alebo bežky a to aby som si vedel zobrazit trasy v neakom softe. Moja predstava je žiaden aktivny šport len mať pod kontrolou tep, spalene tuky a aktivne chudnúť a vedieť si pozrieť kadiaľ som prešiel trasu. Velmy pekne dakujem za info.

     • Ano, rcx5 je řešení. U FT80 je problém v tom, že GPS modul, který používá, neumí trasu. Umí jen rychlost a vzdálenost.
      Pokud chcete kombinaci tuky + trasy, pak je řešením Polar RCX3 nebo zmíněný RCX5. RCX5 je triatlonový speciál, pro normálního člověka takový “kanon na vrabce”. RCX3 je cílený pro běžné uživatele. Oba používají už novější GPS modul Polar G5, který umí i trasy.
      Obojí doporučuji zakoupit rovnou v setu s GPS. Jsou označované Polar RCX3 G5 (RCX5 G5). V balení je už i propojení s PC.
      Navíc mají i motivační zprávy (podobně jako FT80). RCX3 si v podstatě bere to nejlepší jak z fitness řady, tak z běžecké řady.

     • rozhodol som sa pre RCX5 G5. môžem porosit o radu ako zobrazit trasu, pripadne kde by som našiel neake bližšie info ako to nastavit.dakujem

     • V manuali sice o tom nič nie je. Je tam len ,že to treba synchronizovať polarpersonaltrainer.com. A ked som to zosynchronizoval cez PolarWebSync tak je to spica presne podla mojich predstav. Zobrazi všetko trasu, vyškove rozdiely +ostatne.

     • Aha, asi jsem nepochopil váš předchozí dotaz :-) Moje chyba. Omlouvám se. Každopádně jak píšete, všechno máte v personaltrainer.com. Mají to za ty roky celkem vymakané. Výborný sportovní deník.

 16. Dobrý deň! Doteraz som behávala doma na bežeckom páse ( z časových dôvodov), čiže ubehnutú vzdialenosť som poznala, keďže ju meral pás. Na meranie srdcovej frekvencie som používala športtester Suunto M2, ktorého funkcie mi plne postačovali. Teraz však začnem behávať vonku a potrebovala by som zistiť ubehnutú vzdialenosť. Viete mi poradiť najjednoduchšiu ale spoľahlivú možnosť na meranie ubehnutej vzdialenosti, cenovo maximálne do 200 eur (keď to bude menej, poteší). Zvažovala som Suunto M5 runningpack, trochu ma však odrádza fakt, že potom budem mať 2 športtestery s meraním pulzovej frekvencie. Existuje na trhu niečo len na meranie ubehnutej vzdialenosti. Objavila som krokomer Omron JogStyle, ktorý je určený na beh, neviem však posúdiť, nakoľko je spoľahlivý.

  • Dobrý den, bohužel je to tak. Pokud koupíte levnější sporttester, a pak potřebujete rozšířit jeho funkcionalitu, nastává problém.
   Podle mě bude asi rozumnější řešení starý sporttester prodat, a koupit si Suunto M5 v sadě. Výhoda je hlavně v tom, že rychlost, vzdálenost i tep vám zpracuje jeden přístroj, a nejen že máte pak všechny data v jednom přístroji (nebo v PC, suunto M5 jdou připojit k PC), ale také Suunto M5 s těmi daty dále pracují, například pro funkci trenéra. Krokoměr Omron bohužel neznám.

 17. Pozrel som si ten polar RS300 X.Má funkcie,ktoré by vyhovovali,ale nevýhodou je,že musím okrem hodiniek a hrudného pásu mať nožný snímač a to sa mi zdá na príťaž. RCX5 je fakt drahá.Pozdáva sa mi garmin 310 XT,je o niečo drahšia ako RS300,no neviem.Aký míte názor na garminy?

  • No nevím jestli je Garmin 310XT nějak levnější než Polar. Jinak u garminu mi vadí jedna věc, a to je integrovaná GPS. Jednak zvětšuje hodinky (XTčka jsou celkem cihly) a pak hodinky nabíjíte jako mobil.
   Když vám dojde baterie v Garminu, skončil jste s veškerým měřením. Když vám dojde baterie v externím modulu třeba u Polaru, tak dál měříte tep, čas, kalorie a podobně. Jenom vám vypadne rychlost a trasa z měření.

 18. Zdravím.
  Som rekreačný bežec,ktorý sa sem-tam zúčastňuje nejakých behov a dvoch maratónov ročne.Behávam 5x do týždňa ,mesačne cca 300 km a ak boh dá o rok,alebo dva by som chcel skúsiť duatlon,poprípade triatlon.Teraz mám sigmu PC9,ale chcel by som niečo lepšie s GPS,stopkami na intervalový tréning.Môžte poradiť?

  • Dobrý den, ideální by byl pro vás Polar RCX5 GPS. Ale to je cenově dost vysoko. Nevím, kolik chcete investovat. Ze střední třídy bych doporučil Polar RS300X s GPS.

 19. Takže s hrudným pásom ktorý mám k Polaru FT 40 nespárujem najskôr žiadnu aplikáciu:( Ak chcem výsledky ukladať na web Polaru pripojením k pc musím teda dokúpiť flowlink?

  • Přesně tak. Nejde ani o aplikaci jako o nekompatibilitu mobilu a pásu. Pro přenos dat ze sporttesteru do PC je potřeba flowlink.

 20. Mám športtester Polar FT40. S hrudným pásom pracuje bezchybne. Stiahol som si do iPhonu 4S aplikáciu Polar, ale tá mi nevie nájsť hrudný pás Polar a spárovať sa s ním. Neviem kde robím chybu. Skúsil som aplikáciu vymazať a znova nainštalovať, stále nič.

  • Dobrý den, chybu děláte v tom, že párujete věci, které párovat nejdou. iPhone 4S komunikuje přes bluetooth, kdežto hrudní pás funguje na úplně jiném principu a frekvenci. Aby jste spároval hrudní pás s iPhonem, potřebujete i speciální hrudní pás, který umí Bluetooth.

 21. Zdravím , robím box chcela by som zlepšite výkon aj kondičný, vytrvalostný, PF, tak isto aj meranie kalori a podobne, čiže si viac funkčný asi zrejme.. mam vysoké ambície v sporte a chem poznať svoje vykony. aký sporttester by bol najvhodnejší?

 22. Dobrý deň, mám otázku ohľadom verzii Polaru FT7. Aky je rozdiel medzi mužskou a ženskou verziou, v dlžke remenienku ?
  dakujem

  • Rozdíl je hlavně ve tvaru těla, šířce a délce řemínku. Dámská verze má tenké řemínky a tomu uzpůsobený tvar těla. Funkčně jsou naprosto shodné.

 23. Tak som to vyselektoval na Polar FT 7 a Polar FT 40, už sa rozhodujem iba medzi týmito dvomi.
  Dakujem

  • Polar FT40 má navíc měření tuku, a také test kondice.

 24. Skúsenosti s Polar FT7? Doporučili by ste? Je medzi Polar FT4 a Polar FT7 nejaký podstatný rozdiel, ktorý by mohol zavážiť pri výbere?
  ďakujem

  • Dobrý den, Polar FT7 jsou rozšířenou verzí Polaru FT4. Mají shodné funkce, plus FT7 má navíc možnost připojení k PC, a hlavní rozdíl je v tom, že FT7 na displeji při cvičení zobrazuje TZV zdroj energetického krytí. Je to v podstatě určitá hranice (stanovená tepová frekvence) do které pálíte hlavně tuky, a pokud ji překročíte, tak zlepšujete kondici a spalujete méně tuků.

 25. Mam na chvilu Suunto a musim povedat, ze naozaj som sklamany trochu. Na zivo ani dizajn nieje tak skvely a tmavy display je trochu divny. Polar sa mi az tak dizajnovo nepaci, ale slusim ho ist omrknut nazivo mozno zmenim nazor.
  Dakujem

  • Suunto řady M vypadá na obrázcích lépe než ve skutečnosti. Jinak ono nejde ani tak o design, jako o funkce. Sporttesterů je sice mnoho typů a designů, ale jakmile si stanovíte nějaké prioritní funkce, tak že se výběr hodně omezí. Osobně bych sporttester vůbec nevybíral podle vzhledu.

 26. Dobrý deň,
  rozhodujem sa medzi Beuer PM 62 a Suunto M 4, priznám sa že vyberám podľa dizajnu, aby som mohol nosiť športtester aj ako hodinky. Kedže chodím do práce pešo dlhšiu trasu využijem ich aj takto.
  Som len rekreačný bežec a potrebujem nabrať kondíciu a trochu zhodiť po zime.
  Prípadne akú variantu doporučujete pre začiatočníka v cenovej hladine 100€

  • Dobrý den, spíše bych vám doporučil Polar FT4. Sporttestery, které zmiňujete nejsou špatné, ale Polar je prostě Polar. Na hubnutí bych vám doporučil Polar FT40, ale ten už je cenově krapet výše.

  • Dobrý den, sigma je kvalitní, pohodový sporttester. Patří k modernějším kouskům a nabízí dostačující funcke pro začátečníky s cvičením se sporttesterem.

 27. Chcela by som sa opýtať že ktorý športtester je taký všeobecný .. Lebo Mamina by chcela lenže neviem ktorý jej mám kúpiť.. ktorý je najlepší :) :) ďakujem za poradenie a odpísanie :) :)

  • Dobrý den, za ideální kvalitní sporttester za rozumnou cenu považuji Polar FT4. Dále pak jsou hodně oblíbené sporttestery Sigma, hlavně pro svou cenu.

Komentáre sú uzavreté.